Privátna urologická ambulancia si Vám s hrdosťou dovoľuje oznámiť, že sa stala členom prestížnej spoločnosti SCRS (Society for Clinical Research Sites).

Hyperaktívny močový mechúr diagnostika

Diagnostika DMM / OAB nie je zložitá, najdôležitejšia ja častokrát iba anamnéza, teda zisťovanie ako často, kedy, po akých činnostiach chodí pacient častejšie močiť, pýtame po chorobách ktorými trpí, liekoch ktoré užíva, pátrame po počte pôrodov, operáciách .

Denník močenia a používanie štandardizovných dotazníkov je veľkým pomocníkom, dokážeme zistiť aké závažné sú obtiaže a navrhnúť liečbu.

Vyšetrenie moču chemicky a vyšetrenie močového sedimenty je základným vyšetrením pri diagnostike OAB.

Objektívne vyšetrenie pri ktorom si všímame obezitu, jazvy po operáciách, opuchy alebo anatomické abnormality.

Ultranonografické vyšetrenie nám pomôže odhaliť choroby ako močové kamene, cysty obličiek, nádory alebo zápaly. pomôže nám odmerať objem moču, ktorý pacientovi zostane v močovým mechúry po vymočení.

Cystoskopia je vyšetrenie pri ktorom vyšetrujeme kavitu / dutinu / močového mechúra, pátrame po kameňoch, zápaloch a nádoroch. cystoskopia nepoužívame ako metódu prvej voľby, ale len vtedy ak zlyhá primárna liečba, alebo ak máme podozrenie na nádor močového mechúra.

Cytológia moču je veľmi špeciálne vyšetrenie pri ktorom sa vyšetruje čerstvo vymočený moč a pátrame po malígnych / rakovinových bunkách v moči.

Urodynamické vyšetrenie nám dokáže najpresnejšie ukázať situáciu v močovom mechúry, ukáže nám funkčnú kapacitu močového mechúra, tlak a objem pri prvom pocite nutkania na močenie, ako aj iné, rovnako dôležité parametre.

CT, MRI a IVU používame len výnimočne.